بخش آزمایشگاه

همواره آزمایش­ها برای تشخیص و تعیین میزان پیشرفت مراحل درمان به کمک دامپزشکان آمده است.انجام آزمایش به تشخیص بهتر وشناخت کامل­تر نسبت به بیماری حیوان کمک می­کند و هرچه از دستگاه­های پیشرفته­تر و کامل­تری استفاده شود به نتیجه بهتری هم دست پیدا می­شود.

در بیمارستان دامپزشکی تهران تمامی آزمایش­ها بطور تمام اتوماتیک بوسیله بهترین و پیشرفته­ترین دستگاه­ها در سطح کشور انجام می­ پزیرد و حتی در مواقع لازم برای دستیابی به نتایج کامل­تر از آزمایش­های دستی نیز کمک گرفته می­شود تا بتوان به نتیجه بدست آمده اعتماد کرد.

در بیمارستان دامپزشکی تهران آزمایش ها به بخش های زیر تقسیم می شوند:

آزمایشگاه هماتولوژی: برای بررسی فاکتور های مختلف خونی جهت شمارش سلول های خونی، تشخیص انواع کم خونی ها و بیماری های عفونی.

آزمایشگاه بیوشیمی: جهت بررسی فاکتور های سرمی با هدف تشخیص چگونگی فعالیت ارگان های بدن مانند کبد وکلیه و سنجش فاکتور هایی چون گلوکز، تری گلیسیرید، اسید اوریک و ......

آزمایشگاه پاتولوژی: برای بررسی نمونه های گرفته شده از حیوان جهت تشخیص آسیب های ایجاد شده به دنبال ابتلا به بیماری های مختلف.

آزمایشگاه سرولوژی و هورمون: جهت بررسی وضعیت ایمنی و مصونیت حیوان نسبت به بیماری های خاص از جمله هاری و تعیین میزان هورمون های مهم در بدن.

آزمایشگاه میکروبیولوژی: شامل بخش های قارچ شناسی،باکتری شناسی و انگل شناسی است.جهت تشخیص بیماری های قارچی و انواع مختلف بیماری های میکروبی.

همچنین آزمایشگاه بیمارستان دامپزشکی تهران آزمایش تیتر هاری مورد تایید اتحادیه اروپا را نیز انجام می ­دهد و آماده پاسخگویی بصورت شبانه­ روزی می­باشد.

برای آشنایی با خدمات آزمایشگاه از اینجا وارد شوید.

برای اشنایی با تیم آزمایشگاه از اینجا وراد شوید.

برای دیدن ویدیو مربوط به آزمایش CBC بر روی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن ویدیو مربوط به تیتر هاری بر روی اینجا کلیک کنید.