بخش رادیولوژی

رادیولوژی یک بخش بسیار کاربردی در دامپزشکی است چرا که خود بیمار نمی تواند دامپزشک را از مشکلش آگاه کند از این رو دامپزشک به یک تصویر از فضای داخلی بدن بیمار نیاز دارد تا بتواند از مشکل بیمار آگاه شود و آنرا حل نماید. بخش رادیولوژی جز بخش هایی است که این تصویر سازی را به ما ارائه می دهد.

در رادیولوژی تکنیک متخصصان برای تشخیص، بر اساس سایه هایی است که ناشی از تابش اشعه به آن قسمت بدن می باشد در نتیجه هر چه توان دستگاه بالاتر باشد، عکس با وضوح بهتری به ما می دهد و دامپزشک تشخیص سریع تر و درست تری به ما می دهد. همچنین هر چه جثه حیوان بزرگتر باشد به دستگاه با توان بیشتری نیاز است و دستگاه رادیولوژی بیمارستان دامپزشکی تهران تنها دستگاهی در ایران است که از بزرگترین حیوانات خانگی موجود در کشور قابلیت عکس برداری دارد.

بیمارستان دامپزشکی تهران مجهز به قوی ترین و پیشرفته ترین دستگاه رادیولوژی ثابت در سطح کشور است.این دستگاه یک دستگاه 500 میلی آمپر،125 کیلو وات، فرکانس بالاست که با توجه به توان بالا دستگاه، اشعه قوی تر و در نتیجه عکس با کیفیت تری به ما می دهد.

در روند ظاهر کردن عکس هم بیمارستان دامپزشکی تهران از یک سیستم کاملا دیجیتال بهره می برد که تمامی عکس های گرفته شده از بیماران هم در آرشیو بیمارستان و هم در پرونده حیوان ثبت می گردد تا دامپزشکان بتوانند در هر زمانی به آن مراجعه کنند و از عوارض قبلی بیمار مطلع شوند و حتی با عکس جدید نیز مقایسه کنند.

بیمارستان دامپزشکی تهران از دستگاه CR نیز استفاده می کند تا بتواند عکس ها را بصورت دیجیتال ذخیره کند و علاوه بر آن عکس رادیولوژی را بر روی CD ذخیره می کند تا صاحب حیوان بتواند بر روی هر دستگاه دیجیتالی عکس حیوان خود را با بهترین کیفیت ببیند و حتی دامپزشکان دیگر نیز از آن بهره ببرند.

برای آشنایی با تیم رادیولوژی از اینجا وارد شوید.