بخش داخلی

این بخش اصلی ترین بخش بیمارستان و همانند قلب بیمارستان است چرا که اکثر حیواناتی که به بیمارستان مراجعه می کنند پس از پذیرش در بیمارستان به این بخش منتقل می شوند تا در این بخش تشخیص اولیه داده شود و مشخص گردد که برای ادامه فرایند درمان، بیمار به کدام بخش بیمارستان انتقال یابد. حدوداً 60 درصد بیمارها فقط در همین بخش فرایند درمانشان انجام می گیرد و امکانات و تجربه های پاراکلینیکی برای تشخیص بهتر به کمک متخصصین می اید.

این نکته بسیار مهم است که تشخیص درست در این بخش حتی می تواند از انجام جراحی های دشوار و پیچیده جلوگیری کند و علاوه بر اینکه مشکل بیمار راحت تر و سریع تر حل می شود، هزینه درمان را هم بسیار پایین می اورد .

در اثر تصادفات و یا در اثر بیماری های خونی مزمن حیوان دچار کم خونی شدید می شود که در این صورت نیاز است عمل انتقال خون در سریع ترین زمان برای جبران کم خونی صورت گیرد. برای اینکار لازم است که یک حیوان خون دهنده تدارک دیده شود و پس از گرفتن یکسری آزمایشات به منظور تعیین سازگاری گروه خونی ( که مهمترین آن ها آزمایش cross match می باشد) اقدام به خون گیری از حیوان در کیسه های مخصوص انتقال خون و انتقال آن به حیوان مورد نظر می نماید که بیمارستان دامپزشکی تهران تمامی این خدمات را به بهترین نحو انجام می دهد.

بخش داخلی بیمارستان دامپزشکی تهران با در اختیار داشتن زبده ترین متخصصان در محیطی آرام با بهترین امکانات در سه بخش جداگانه با چک آپ حیوان و مطالعه وضعیت عمومی حیوان، تجویزهای لازم را برای او انجام می‌دهند و براساس نیاز، حیوان را به بخش‌های دیگر بیمارستان انتقال می‌دهند. در بخش داخلی با بررسی علائم مختلف حیوان، تشخیص اولیه داده می‌شود تا دیگر بخش‌های بیمارستان با آگاهی از این تشخیص، فرایند درمان حیوان را درست و هدف‌دار انجام دهند.

حتما توجه شود که از درمان خودسرانه حیوان خود بپرهیزید و بخاطر حیوان خود به دامپزشک مراجعه کنید.

برای آشنایی با تیم درمانی از اینجا وارد شوید.